ГоловнаОстанні новини22 Травня, 2019р.
 Версія для друку

У Чернігові відбулася презентація книги Миколи Шкарабури «Доля. Вогнеборець. Спогад.»

Опубліковано: 22.05.2019, 16:51

22 травня в актовому залі 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Чернігівській області відбулася презентація автобіографічної книги «Доля. Вогнеборець. Спогад.» очільника пожежно-рятувального гарнізону Чернігівщини (з 1992 по 1994 роки), досвідченого командира, заслуженого працівника освіти України, науковця, генерал-майора внутрішньої служби у відставці, Вогнеборця з великої літери, ректора Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, який впродовж більше 12 років очолював навчальний заклад, а нині передає свій досвід молодому поколінню рятувальників, перебуваючи на посаді професора кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, Миколи Григоровича Шкарабури.

У презентації взяли участь керівництво Управління ДСНС України у Чернігівській області, ветерани пожежної охорони, товариші по службі, випускники ЧІПБ, родичі та друзі автора, а також шанувальники його творчості.

Микола Григорович, як завжди, продемонстрував новаторський підхід, відмовившись від традиційного проведення подібних заходів. Презентуючи книгу, автор прочитав власний вірш та запросив до відкритого живого діалогу, поділився незвичайними подіями, які надихали його на творчість та автобіографічними історіями, що лягли в основу книги.

Професійне становлення Миколи Шкарабури розпочалося у 1969 році, коли він успішно склав іспити до Львівського пожежно-технічного училища. Допомогла гарна спортивна підготовка і надзвичайна цілеспрямованість. Курсант М. Шкарабура навчався з азартом та великою жагою до знань. З часу завершення навчання у пожежно-технічному училищі (1972 рік), М. Шкарабура понад два десятки років віддає практичній роботі. За цей період він проходить кар’єрне становлення від інспектора держпожнагляду Новгород-Сіверського районного відділу внутрішніх справ до начальника Управління пожежної охорони Чернігівської області. Бойові будні, якими пройшов вогнеборець, загартували та зробили його справжнім професіоналом, на рахунку якого тисячі ліквідованих пожеж та чимало нагород за бездоганну службу.

Найдорожчими для генерала Шкарабури є медалі «За відвагу на пожежі». Таких він має дві. На початку 1995 року тоді ще чернігівському полковнику Шкарабурі запропонували поділитися набутим багатим досвідом із наступними поколіннями вогнеборців та очолити Черкаське пожежно-технічне училище. Досвідчений практик Микола Шкарабура за короткий термін зміг розробити і втілити процес трансформації пожежно-технічного училища в інститут, який здійснював освітню діяльність спочатку за третім рівнем акредитації, а з липня 2002 за найвищим – четвертим рівнем. Загалом під умілим керівництвом М. Шкарабури в навчальному закладі відбулося чимало прогресивних змін: сформована наукова школа з удосконалення та розробки пожежно-технічного озброєння та обладнання, зокрема зразків протипожежної імпульсної техніки; навчальний процес зорієнтовано на практичну спрямованість; відкрито ад’юнктуру; створено факультет заочної форми навчання; залучено до викладацької діяльності висококваліфікованих спеціалістів, які мали вчені ступені та звання; розпочато випуск вісника «Вогнеборець»; перед в’їздом до інституту споруджено стелу; відкрито Народний музей; розпочато підготовку студентів на контрактній основі; реконструйовано монумент Героям Чорнобиля, відкрито стелу, присвячену найкращим спортсменам інституту; Вчена рада ЧІПБ отримала право ухвалювати рішення щодо присвоєння вченого звання «доцент»; побудовано спортивний комплекс; введено в експлуатацію базу газодимозахисної служби; модернізовано курсантську їдальню та організовано самостійне виробництво хлібопекарських виробів; відкрито електронну бібліотеку; розпочато міжнародну співпрацю з провідними профільними навчальними закладами пожежного спрямування та багато іншого.

Всі, хто знайомий з М. Шкарабурою, знають, що він ніколи не зупиняється на досягнутому, і до себе вимогливий набагато більше, ніж до оточуючих. А ще Микола Григорович доволі романтичний, адже захоплюється фотографією, любить пісню, поезію та вже багато років пише вірші і має у своєму творчому доробку не одну збірку.

Презентація пройшла у теплій атмосфері, присутні отримали задоволення від переказаних автором уривків, а культурна спадщина рідного краю поповнилася чудовою книгою про становлення особистості й відданість професії.

Наприкінці заходу відбулася автограф-сесія, а присутні із словами вдячності вітали автора.

DSC_0001.JPGDSC_0006.JPG

DSC_0018.JPGDSC_0019.JPG

DSC_0020.JPGDSC_0023.JPG

DSC_0025.JPGDSC_0035.JPG

DSC_0041.JPGDSC_0050.JPG

DSC_0057.JPGDSC_0062.JPG

DSC_0073.JPGDSC_0074.jpg

DSC_0080.JPG

 

У ДСНС України у Чернігівській області


   
Останні новини
16 Вересня15:57 У Чернігові відкрито унікальну виставку відомого фотохудожника Віктора Кошмала, присвячену Дню рятівника
16 Вересня14:29 На Чернігівщині вогнеборці місцевої пожежної команди отримали посвідчення про проходження спеціальної підготовки
16 Вересня14:04 Герої серед нас: історія Едуарда Струпинського
16 Вересня13:30 Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території України
16 Вересня09:51 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 44 особи та ліквідували 5 тис. 337 пожеж
16 Вересня09:19 Герої серед нас: історія Артема Андрієнка
16 Вересня08:40 Пожежонебезпечний період у розпалі: поради від рятувальників як не спалити країну!
13 Вересня17:09 У Чернігові для учнівської молоді представники екстрених служб провели пізнавальний захід, присвячений Дню рятівника
13 Вересня12:28 За участі керівництва У ДСНС в області відбулося засідання Ріпкинської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
13 Вересня11:53 Рятувальники Чернігівщини за участі екстрених служб взаємодії провели серед дітей заходи пізнавальної акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти."
13 Вересня09:58 Герої серед нас: історія В'ячеслава Пащенко
13 Вересня08:00 Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах під час пожежонебезпечного періоду!
13 Вересня07:59 Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території України
13 Вересня07:58 Герої серед нас: історія Карини Якубенко
13 Вересня07:05 З нагоди Дня рятівника у Чернігові відбудеться унікальна фотовиставка відомого фотохудожника
Останні новини