ГоловнаОстанні новини26 Листопада, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники постійно здійснюють профілактичні рейди до закладів освіти аби попередити виникнення надзвичайних подій за участю дітей

Опубліковано: 26.11.2020, 07:34

Рятувальники докладають максимальних зусиль, аби попередити виникнення надзвичайних подій за участю молодого покоління, тому здійснюють на території всієї держави активну інформаційно-роз’яснювальну роботу, зокрема, в закладах освіти.

При цьому, надзвичайники проводять не лише лекції щодо дотримання елементарних правил безпеки, а й здійснюють тактико-спеціальні навчання на території освітніх установ, щоб довести до учасників навчального процесу алгоритм дій у разі виникненя надзвичайної події, а також долучаються до інших активностей за участю дітей.

Так, на Донеччині 24 листопада рятувальники провели лекцію серед директорів та відповідальних осіб за пожежну безпеку закладів освіти міста Покровськ на протипожежну тематику. Під час заходу фахівці Служби порятунку ознайомили присутніх зі статистикою виникнення пожеж та їх наслідками, роз’яснили правила використання первинних засобів пожежогасіння, зокрема будову та принцип дії вогнегасників. Також, співробітники ДСНС пояснили, яким типом вогнегасника необхідно гасити електрообладнання, а яким легкозаймисті речовини. Розповіли слухачам також як привести вогнегасник у робочий стан у випадку виникнення пожежі та як скерувати вогнегасну речовину в осередок пожежі. В рамках проведення заходу, рятувальники нагадали порядок дій у разі необхідності проведення евакуації, адже заходи з відпрацювання планів евакуації у навчальних закладах є дієвим засобом підготовки як дітей, так і педагогів до дій у разі виникнення будь-якої можливої надзвичайної ситуації в закладах освіти.

23 листопада на Івано-Франківщині долинські рятувальники провели акцію "Запобігти! Врятувати! Допомогти!" на території Тяпчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Під час заходу учням розказали про особливості професії рятувальника, нагадали номер телефону Служби порятунку, довели до відома вимоги пожежної безпеки при виникненні пожежі та основні рекомендації щодо безпечної евакуації у разі її виникнення. Також ДСНСівці розповіли про наслідки дитячих пустощів з вогнем, про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів та повідомили правила поведінки при їх виявленні. Присутнім продемонстрували тактичні можливості пожежно-рятувального автомобіля й спеціального пожежно-технічного обладнання. Бажаючі могли себе відчути в ролі рятувальника, одягнувши захисний одяг та спорядження.

У свою чергу вогнеборці Солом’янського району м. Києва провели навчання для cтудентів та викладачів одного із вишів столиціЗахід проходив у два етапи – теоретичний та практичний. Під час теоретичної частини, вогнеборці розповіли присутнім правила пожежної безпеки, а також розказали про наслідки надзвичайних ситуацій. Крім того, рятувальники наголосили на алгоритмі дій, яких потрібно чітко дотримуватись у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної події. Під час практичної частини ДСНСівці продемонстрували студентам та викладачам пожежно-рятувальну техніку, бойовий одяг та аварійно-рятувальне обладнання, за допомогою яких проводиться ліквідація надзвичайних подій.

А у Волинській області рятувальники долучилися до здійснення мрії 10-річної дівчинки з села Облапи Ковельського району. Вона завітала у гості до рятувальників Ковельського міськрайвідділу Управління ДСНС України, де спеціально для неї вогнеборці провели екскурсію підрозділом, показали музей, що функціонує при підрозділі, дівчинка оглянула пожежно-рятувальну техніку і навіть випробувала себе у ролі диспетчера. Нагадаємо, що раніше юна волинянка, яка боролася з тяжкими недугами і має множинні вади розвитку, разом з мамою написала на проєкт телеканалу «1+1» «Здійсни мрію», що хоче стати пожежницею. У вересні рятувальники допомогли цій мрії здійснитися: вони прибули до родини Ковалів пожежним автомобілем і провели майстер-клас з пожежно-рятувальної справи спеціально для Фаїни.

Шановні громадяни! Звертайте належну увагу на навчання своїх дітей життєвонеобхідним правилам безпеки як вдома, так і поза оселею.

Водночас, рятувальники наголошують, що створення ефективного протипожежного захисту навчальних закладів — важливий фактор у забезпеченні безпеки учасників навчально-виховного процесу, який передбачає:


   
Останні новини
22 Січня14:21 Рятувальники Чернігівщини продовжують навчати громадян правилам пожежної безпеки
22 Січня08:00 Порушення правил пожежної безпеки призводить до смертельних випадків та травмування громадян під час пожеж!
22 Січня08:00 В Україні продовжують роботу пункти обігріву для населення
21 Січня17:10 Чернігівська область: рятувальники проводять серед громадян житлового сектору роз'яснювально-профілактичні заходи
21 Січня09:39 Рятувальники закликають громадян не ризикувати життям, вирушаючи у туристичні походи за несприятливих погодних умов
21 Січня08:00 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
20 Січня17:10 Рятувальники продовжують проводити профілактичні відпрацювання житлового сектору
20 Січня11:03 Рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки
20 Січня10:23 Свято Водохреща пройшло в Україні без надзвичайних подій на водоймах
20 Січня08:13 Порушення правил пожежної безпеки у житловому секторі призводить до смертельних випадків та травмування громадян під час пожеж!
20 Січня08:05 В Україні продовжують роботу пункти обігріву для населення
19 Січня16:19 Рятувальники Чернігівщини забезпечили безпеку громадян під час Водохреща
19 Січня08:05 На Водохреще на водоймах країни чергуватиме майже 2 тисячі рятувальників та 375 одиниць техніки ДСНС
19 Січня08:00 Рятувальники, які самовіддано боролися з масштабними лісовими пожежами на Луганщині, отримали державні нагороди
19 Січня08:00 Попередження про ожеледицю на дорогах України
Останні новини