ГоловнаОстанні новини11 Січня, 2021р.
 Версія для друку

Надзвичайники просять громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!

Опубліковано: 11.01.2021, 07:57

Традиційно з приходом зими кількість займань у побуті стрімко зростає, адже громадяни починають обігрівати свої оселі електроприладами, камінами, печами, при цьому, часто не дотримуються правил пожежної безпеки. 

Від початку 2021 року в житловому секторі сталося вже понад 360 пожеж! 

Щоб запобігти трагічним подіям та загибелі людей на пожежах, рятувальники, напередодні святкових вихідних, здійснювали активну профілактичну роботу в приватному секторі на території всієї країни.

Так, на Кіровоградщині рятувальники провели роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Мала Виска та селища Смоліне щодо пожежної безпеки у побуті. ДСНСівці розповіли, які порушення найчастіше призводять до біди. Наголосили, що наслідком легковажного ставлення до несправностей у системі вентиляції, приладах і системах обігріву, порушень правил експлуатації, користування саморобними обігрівачами є пожежі в оселях і на подвір’ях, травмування й загибель громадян, втрата майна і даху над головою. Також працівники Служби порятунку закликали бути обережними у поводженні зі святковою новорічною атрибутикою – не купувати її на стихійних ринках, обов’язково вимагати у продавців сертифікат якості та використовувати з максимальною обережністю, дотримуючись правил, і лише за призначенням. 

Водночас у Сумській області фахівці Служби порятунку провели профілактичну роботу в житловому секторі м. Ромни. Під час бесід вони розповідали людям про правила пожежної безпеки, наголошували, що необхідно уважно слідкувати за станом електромереж у приміщенні. Окремо ДСНСівці акцентували на необхідності дотримання правил безпеки при експлуатації пічного опалення, оскільки в зимовий період порушення цих правил є першочерговою причиною займань в оселях громадян.

У Дніпропетровській області напередодні Різдва вогнеборці провели рейд у приватному житловому секторі селища Межова. Вони нагадали, що небезпеку можуть становити  хлопавки, петарди, салюти, а також гірлянди, розвішані на ялинках, які є потенційним джерелом займання. Саме через масове використання піротехнічних виробів з порушенням правил та необережне поводження з вогнем у побуті, в ці святкові дні зростає рівень небезпеки в житловому секторі.

У свою чергу, на Полтавщині фахівці Служби порятунку «101» провели з мешканцями міста Лубни профілактичні бесіди щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті. Рятувальники радили слідкувати за станом та справністю електромережі, не вмикати одночасно побутові електроспоживачі великої потужності, не палити у ліжку, не залишати малолітніх дітей без нагляду. Насамкінець рятувальники вручали тематичні листівки з основними правилами пожежної безпеки у побуті.

Подібні заходи провели вогнеборці Івано-Франківської області. Вони нагадали жителям міста Долина основні правила пожежної безпеки у побуті. Під час заходу надзвичайники детально розповіли про можливі наслідки порушення елементарних правил пожежної безпеки та про ризики, на які наражають себе та оточуючих люди, які цих правил не дотримуються. Кожен, з ким поспілкувалися рятувальники, отримав тематичну інформаційну пам’ятку.

Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі,  будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:

 

При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!


   
Останні новини
22 Січня14:21 Рятувальники Чернігівщини продовжують навчати громадян правилам пожежної безпеки
22 Січня08:00 Порушення правил пожежної безпеки призводить до смертельних випадків та травмування громадян під час пожеж!
22 Січня08:00 В Україні продовжують роботу пункти обігріву для населення
21 Січня17:10 Чернігівська область: рятувальники проводять серед громадян житлового сектору роз'яснювально-профілактичні заходи
21 Січня09:39 Рятувальники закликають громадян не ризикувати життям, вирушаючи у туристичні походи за несприятливих погодних умов
21 Січня08:00 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
20 Січня17:10 Рятувальники продовжують проводити профілактичні відпрацювання житлового сектору
20 Січня11:03 Рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки
20 Січня10:23 Свято Водохреща пройшло в Україні без надзвичайних подій на водоймах
20 Січня08:13 Порушення правил пожежної безпеки у житловому секторі призводить до смертельних випадків та травмування громадян під час пожеж!
20 Січня08:05 В Україні продовжують роботу пункти обігріву для населення
19 Січня16:19 Рятувальники Чернігівщини забезпечили безпеку громадян під час Водохреща
19 Січня08:05 На Водохреще на водоймах країни чергуватиме майже 2 тисячі рятувальників та 375 одиниць техніки ДСНС
19 Січня08:00 Рятувальники, які самовіддано боролися з масштабними лісовими пожежами на Луганщині, отримали державні нагороди
19 Січня08:00 Попередження про ожеледицю на дорогах України
Останні новини