ГоловнаОстанні новини13 Вересня, 2021р.
 Версія для друку

Упродовж тижня рятувальники удосконалювали свою професійну майстерність

Опубліковано: 13.09.2021, 08:30

Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об'єктів в умовах екстреної ситуації.

Так, 7 вересня на Буковині, у Кельменецькому районному Будинку народної творчості та дозвілля, рятувальники 10 державної пожежно-рятувальної частини смт Кельменців провели тактико-спеціальні навчання щодо організації дій на випадок виникнення пожежі або надзвичайної ситуації у будівлях з масовим перебуванням людей. Метою навчань було відпрацювання дій особового складу та керівництва закладу щодо організації оповіщення та евакуації людей з приміщення, тренування взаємодії з пожежно-рятувальними підрозділами та здійснення рятувальниками заходів з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в подібних установах.

2 (2).jpg 5 (2).jpg

Для того, щоб успішно ліквідовувати надзвичайні ситуації, гасити пожежі, рятувальникам Чернігівщини постійно доводиться підвищувати свою професійну майстерність. Із цією метою 7 вересня особовим складом підрозділів ДСНС області були проведені навчання на території ПрАТ "Млибор", що розташоване по вулиці Елеваторній у місті Чернігові. Місце проведення навчань було визначено не випадково, адже це потужне підприємство зберігання та переробки зерна, виробництва борошна й комбікормів відноситься до категорії підвищеної небезпеки. Під час практичного етапу навчань учасники відпрацювали гасіння умовної пожежі в силосному корпусі №2, про що до оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС області надійшло повідомлення від охоронця об`єкта. За підвищеним номером виклику на місце події прибули три пожежно-рятувальних підрозділи міста. Відразу ж було організовано взаємодію з адміністрацією об'єкта, будівлю знеструмлено, зупинено технологічний процес. Проводиться розвідка пожежі, автомобілі встановлюють на вододжерела, прокладаються рукавні лінії на верхній поверх будівлі, висота якої складає понад 40 метрів. Проводиться гасіння зерна. Оперативними діями пожежних підрозділів умовну пожежу було ліквідовано.

22.jpg 23.jpg

У свою чергу, 3 вересня на Прикарпатті, на території Домбровського кар’єру у місті Калуш відбулося командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Калуської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області. Перший етап навчань полягав в організації роботи органів управління, міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації. Під час другого етапу навчань відбулось практичне відпрацювання. За легендою навчань, на пункт зв’язку 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини 3-го Державного пожежно-рятувального загону міста Калуш надійшло повідомлення від чергового управління з питань НС Калуської міської ради про те, що відбувся стрімкий підйом рівня води у річці Сівка. В результаті чого поваленими деревами та залишками дерев’яних конструкцій будівель загромаджено дорогу, що в свою чергу ускладнює пропуск води та призводить до затоплення території дачного масиву «Хімік».

10750.jpg 10752.jpg

Загалом, навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.


   
Останні новини
17 Вересня15:12 Лауреати Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" отримали нагороди від Глави Держави
17 Вересня15:06 Рятувальники прийняли участь у масштабних тактико-спеціальних навчаннях
17 Вересня14:48 У Чернігові відбулись урочистості з нагоди професійного свята - "Дня рятівника"
17 Вересня14:27 Рятувальники Чернігівщини продовжують проводити інтерактивні уроки в рамках акції «День з поліцейським та рятівником»
17 Вересня08:12 Привітання Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій із Днем рятівника
17 Вересня07:58 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
16 Вересня17:14 На Чернігівщині відбулось урочисте відкриття відремонтованого пожежного депо добровільної пожежної команди та передача пожежного автомобіля
16 Вересня10:10 ДСНС закликає громадян дотримуватись правил безпеки під час походу у гори
16 Вересня10:00 Рятувальники просять не ігнорувати правила пожежної безпеки у побуті!
16 Вересня08:00 В українських закладах освіти стартували інтерактивні уроки в рамках акції «День з поліцейським та рятівником»
15 Вересня17:56 На Чернігівщині рятувальники проводять пізнавальну Акцію "Запобігти.Врятувати.Допомогти."
15 Вересня16:35 У Чернігові для школярів провели пізнавальний захід, присвячений Дню рятівника
15 Вересня08:00 Герої серед нас: історія Людмили Сіманенко
14 Вересня17:59 Чернігівські рятувальники та поліцейські провели інтерактивний урок для школярів
14 Вересня08:01 Герої серед нас: історія Юрія Голінки та Сергія Цісарського
Останні новини